• Rok szkolny 2012/2013

Kwiecień -  W kwietniu w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu językowego w ramach programu e Twinning. Program e Twinning polega na europejskiej współpracy szkół, pozwala na nawiązywanie  kontaktów, współpracę przy projektach i dzielenie się pomysłami. Szkoły wykorzystują technologię informacyjno-komunikacyjną.

„Kim jesteśmy, co robimy i co mamy” - to projekt realizowany w naszym gimnazjum. Prowadzony jest w języku angielskim, niemieckim i słowackim. Współpracujemy ze szkołą Márie Medveckej v Tvrdošíne, ze Słowacji. W projekcie uczestniczy grupa uczniów z klas drugich i trzecich. Opiekunami projektu są Nina Wentland-Młyńczyk, Katarzyna Radziwon i Władysław Bobowski.

Maj - uczestnicy projektu e Twinning przygotowali dwie prezentacje dla uczniów ze Słowacji. W pierwszej prezentacji uczniowie przedstawiali się; opisywali siebie i swoje zainteresowania. Mogli wybrać język angielski lub niemiecki. Uczestnicy dodali swoje zdjęcia oraz został nagrany  film video.

Druga prezentacja dotyczyła naszego miasta i powstała pod nazwą „Torzym nasze miasto”. Uczestnicy zgromadzili zdjęcia, które zostały opisane w języku angielskim. Prace uczniów zostały umieszczone na platformie internetowej - TwinSpace (przestrzeń internetowa przeznaczona do współpracy szkół). Zapraszamy do upublicznionej części TwinSpace.

Czerwiec  - uczestnicy projektu na spotkaniach opracowywali materiały do ostatniej prezentacji  - Szkoła i jej funkcjonowanie. Uczniowie przygotowywali zdjęcia oraz opis w języku angielskim. Pan Ryszard Trocer pomógł nam robić zdjęcia oraz wybrał nam kilka fotografii, które wykonał w ramach projektu  - Torzym i okolice.

Uczniowie na ostatnim spotkaniu, które odbyło się 19 czerwca, podsumowali swoje prace, a także mieli okazję obejrzeć prezentację uczniów  ze Słowacji, którzy przedstawiali swoją szkołę. Nasze prace można obejrzeć na upublicznionej  części TwinSpace.

Nina Wentland-Młyńczyk