• Rok szkolny 2014/2015- j. niemiecki

Poznajmy się  przez E-mail

W roku szkolnym 2014/2015, a dokładnie w pierwszym semestrze, grupa uczniów z klas pierwszych rozpoczęła pracę nad projektem gimnazjalnym w ramach Programu E-Twinning. Głównym celem programu jest współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Tegorocznym zadaniem postawionym przed uczestnikami projektu  jest wymiana e-mailowa uczniów z Polski oraz  Słowacji.  Grupy liczące po obu stronach po 15 uczniów, mają za zadanie napisać  E-maile w języku niemieckim do swojego partnera projektowego. Zakres tematyczny projektu dotyczy wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej języka niemieckiego dla gimnazjów, należą do nich na przykład : zainteresowania, rodzina, szkoła, opis swojej miejscowości, upodobania kulinarne oraz ciekawe miejsca , które można zwiedzić w obu krajach.

Głównym narzędziem pracy uczniów jest  komputer oraz internet. Uczniowie oprócz  pisania samych e-maili mają za zadanie utworzyć foldery na platformie Twinspace, narzędziem przestrzeni wirtualnej i umieszczać tam  logo projektu, zdjęcia , filmiki oraz prezentacje.

Uczniowie bardzo chętnie angażują się w tego typu zadania , gdyż mają świadomość jak ważną umiejętnością w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych.

Katarzyna Radziwon