• Aktualizacja danych

  27.02.2015 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Szanowni Państwo,

  Zwracam się z prośbą o wpłacanie 1% z podatku na cele naszej szkoły za pośrednictwem Stowarzyszenia „Inicjatywa Społeczna”. Stowarzyszenie działa w naszej szkole od 2005 roku realizując projekty i wspomagając naszą placówkę materialnie (zakup sprzętu i materiałów), organizując warsztaty, kursy i inne zajęcia pozalekcyjne. Za pośrednictwem tego Stowarzyszenia mamy możliwość pozyskania 1% z Państwa podatków, a o przeznaczeniu zebranych w ten sposób pieniędzy zadecyduje Rada Rodziców szkoły.

  W imieniu uczniów, nauczycieli i pracowników z góry dziękuję.

   

  Marek Chudziński

  Dyrektor

  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

   

   

 • GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO II MIEJCE W POWIECIE W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

           10 lutego 2015 r. Mateusz Pawlus i Jakub Mielczarek - uczniowie Naszego gimnazjum udali się na zawody powiatowe w tenisie stołowym do Lubniewic. W kategorii chłopców zapewnili sobie tytuł wicemistrzów powiatu w tenisie stołowym. Nasi koledzy uzyskali tym samym awans na zbliżające się zawody rejonowe (półfinały wojewódzkie). Gratulujemy !!! 

   

  Na zdjęciu: od lewej 3 chłopców reprezentujących Gimnazjum w Słońsku (zajęli 1 miejsce), Mateusz Pawlus i Jakub Mielczarek, dalej 3 chłopców reprezentujących Gimnazjum w Lubniewicach (zajęli 3 miejsce w powiecie)

 • GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO II MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W LUBNIEWICACH

       6 lutego 2015 gimnazjaliści i gimnazjalistki z Torzymia uczestniczyli w zawodach powiatowych w unihokeju, w kategorii chłopców i dziewcząt, który odbył się na hali sportowej w Lubniewicach. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Maciej Czerniak (kapitan), Jan Jurgiewicz, Szymon Mielczarek, Mateusz Pęczkowski, Bartek Straszkiewicz, Filip Ostrowski, Łukasz Wójcik (klasa 1 sportowa) oraz dziewczęta: Kinga Kubiak (kapitan), Iga Żeleźniak, Natalia Ostrowska, Monika Reniec, Anna Aleksandrowicz (klasa 1 sportowa), Alicja Andruszewska (klasa 1 sportowa), Natalia Maksimowicz (klasa 1 sportowa), Martyna Zwolińska (klasa 1 sportowa).  Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. Ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejsce w powiecie. Dziewczęta także zajęły drugie miejsce w powiecie. Chłopcy i dziewczęta zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się niedługo. Gratulujemy !!!

 • GIMNAZJUM TORZYM MISTRZAMI POWIATU SULĘCIŃSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

  5 lutego 2015 r. odbyły się zawody sportowe gimnazjów powiatu sulęcińskiego w szachach drużynowych. Zawody odbyły się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Gimnazjum Torzym reprezentowali: Iga Żeleźniak (klasa 1B), Jan Abramowicz (klasa 1B), Mariusz Maciejewski (klasa 1B), Jakub Mielczarek (klasa 3A). Tempo gry ustalono na P’20 min. Po pasjonującej walce sportowej uczniowie gimnazjum w Torzymiu zajęli 1 miejsce w powiecie i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Sulechowie. Gratulujemy !!!

 • Aktualizacja danych

  17.02.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • "Przychodzimy, odchodzimy..." - Wieczór Poezji w torzymskim gimnazjum

  Już po raz ósmy miłośnicy poezji mogli wziąć udział w Wieczorze Poezji organizowanym w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.

  Tym razem młodzież zaprezentowała  teksty poetyckie twórców związanych z Krakowem, miastem o magicznej, niepowtarzalnej, wręcz poetyckiej atmosferze.

  W programie Wieczoru, który odbył się 12 grudnia 2014 roku, znalazły się wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Michała Zabłockiego, Leszka Wójcika, Anny Kajtochowej, Jerzego Masłowskiego, Renaty Strug i Mariusza Parlickiego oraz piosenki  Tamary Kalinowskiej, Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Piwnica pod Baranami,  zespołów Pod Budą i Maanam.

   Motywem przewodnim  tegorocznego Wieczoru Poezji stał się  tekst  piosenki   "Przychodzimy, odchodzimy..." wykonywanej przez artystów krakowskiego Kabaretu Piwnica pod Baranami. Nie zabrakło innych utworów związanych z Piwnicą. Na koniec pierwszej części wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie  "Dezyderatę" Maxa Ehrmanna, która stała się "piwnicznym hymnem" śpiewanym podczas wszystkich programów Piwnicy Pod Baranami.

  Uczestnicy zaśpiewali kilka piosenek z repertuaru Marka Grechuty: "Kraków", "Wiosna, ach to ty", "Dni, których nie znamy" , "Nie dokazuj" oraz aż siedem utworów Grzegorza Turnaua: "Bracka", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem", "Bombonierka", "Linoskoczek", "Znów wędrujemy", "Między ciszą a ciszą", "Naprawdę nie dzieje się nic". Grzegorz Turnau, jeden z najbardziej znanych polskich artystów wykonujących piosenkę poetycką, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta zaszczycił nas podczas Wieczoru Poezji rozmową telefoniczną na żywo. W bardzo serdecznych słowach zwrócił się do zgromadzonej publiczności i uczniów, snując refleksje na temat poezji i muzyki. Było to nie lada przeżycie dla wszystkich uczestników i gości.

  Ponad dwugodzinne spotkanie z poezją przebiegło w miłej atmosferze, którą stworzyli występujący uczniowie i absolwenci oraz bardzo licznie zgromadzona widownia.  Podczas przerwy była okazja do spotkań i rozmów przy kawie oraz do podziwiania wystawy zdjęć Krakowa, wykonanych przez Małgorzatę Dąbrowską.

  Na koniec Wieczoru Poezji odczytany został fragment listu dyrektora Piwnicy pod Branami, pana Bogdana Micka, z pięknym przesłaniem do młodzieży i zgromadzonej publiczności.

  Wieczór Poezji przygotowali uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu w ramach projektu edukacyjnego. W projekcie udział wzięli:

  • Michał Barciński – recytacja
  • Klaudia Bazan – recytacja, taniec
  • Magdalena Hochenzy – recytacja, scenografia
  • Wiktoria Jurgiewicz - recytacja
  • Julia Kasprzak-Wysocka - recytacja
  • Katarzyna Moręgiel - śpiew
  • Zuzanna Moręgiel - śpiew
  • Anna Nicałek - gra na skrzypcach
  • Oskar Osiewicz – taniec
  • Małgorzata Pawlus - śpiew
  • Nikola Pelczarska - recytacja
  • Adrianna Piekarz - śpiew
  • Aleksandra Roguz- śpiew
  •  Natalia Sadurska - śpiew
  • Adrian Stoczewski - śpiew
  • Paulina Świderska - śpiew
  • Oliwia Trot – recytacja, scenografia
  • Mateusz Weideman - śpiew
  •  Rafał Wiernowolski - śpiew
  • Karolina Witkowska - recytacja
  •  Angelika Woźniak - recytacja
  •  Natalia Woźniak - śpiew
  • Klaudia Zora – scenografia
  • Eliza Żeleźniak – śpiew

   

  Opiekę nad realizacją projektu sprawowały:

  • Małgorzata Dąbrowska (scenografia, reżyseria),
  •   Dorota Krajewska (scenografia, reżyseria, zaproszenia),
  •  Urszula Niekrasz (pomysł, scenografia i reżyseria).

       Za realizację dźwięku i światła odpowiedzialni byli Krzysztof Pospieszny i  Piotr Sekuła z Torzymskiego Ośrodka Klultury. Zdjęcia wykonywał Przemysław Mielczarek, natomiast imprezę filmował Mariusz Kreczyński.

  Wszystkim osobom i instytucjom, związanym w jakikolwiek sposób z organizacją Wieczoru Poezji, który już na trwałe wszedł do kalendarza imprez naszej szkoły, serdecznie dziekujemy.  

   

  Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie finansowe. Dziekujemy i gratulujemy  także Rodzicom wystepującej podczas Wieczoru Poezji młodzieży.

   

   

  Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością. Już dziś  zapraszamy wszystkich miłosników poezji na kolejny Wieczór Poezji, który odbędzie się w grudniu 2015 roku w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.

   

      U.N

 • KOMUNIKAT DYREKTORA Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

  W związku z zimową przerwą świąteczną, która w tym roku rozpocznie się 22 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia informuję, że w wyżej wymienionych dniach będzie możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo wychowawczych (dyżur nauczyciela) dla uczniów gimnazjum na podstawie wcześniejszych deklaracji rodziców. W tym okresie nie zapewniamy dożywiania i dowozów szkolnych.

  W dniach 02 i 05 stycznia w gimnazjum są zaplanowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze (dyżury nauczycieli) zgodnie z kalendarzem roku szkolnego (plan dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktycznych ustalonych w porozumieniu z radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowskim.

    Dyrektor Gimnazjum

                                       Marek Chudziński

 • IV Ogólnopolskiej E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej

  Gimnazjum Torzym wzięło udział w IV-ej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.

   

       Uczniowie klasy 1 sportowej i inni uczniowie gimnazjum w Torzymiu wzięli udział w ogólnopolskich zawodach sportowych w 3 dyscyplinach – piłce siatkowej, piłce nożnej i piłce koszykowej.  W zawodach wzięło udział 2813 uczniów z całego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Zostało zapisanych 4353 wyników.

      Zawody wykorzystywały nowe technologie, co pozwoliło rywalizować uczniom z całej Polski i porównywać swoje wyniki z innymi.  Wyniki zawodów są dostępne pod adresem: http://www.polskisport2024.pl/contest_public.

      W zawodach wzięli udział: Martyna Zwolińska (1S), Alicja Andruszewska (1S), Paulina Karolewska (1S), Natalia Maksimowicz (1S), Łukasz Wójcik (1S), Damian Zabłocki (1S), Jacek Oleś (1S), Mateusz Pawlus (1S), Marcin Guja (1S), Marek Reniec (1S), Gracjan Uller (1S) oraz Bartek Straszkiewicz, Maciej Czerniak, Robert Malak, Paweł Rychlik, Patryk Jasielski.

       W teście z piłki siatkowej najlepiej z gimnazjum w Torzymiu poszło Alicji Andruszewskiej, która została sklasyfikowana na 26 miejscu w Polsce spośród uczennic klas pierwszych gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.

      W teście z piłki nożnej najlepszy wynik z gimnazjum w Torzymiu uzyskał Łukasz Wójcik, który został sklasyfikowany na 103 miejscu spośród wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.

       W teście z koszykówki Bartek Straszkiewicz uzyskał 34 wynik w Polsce spośród uczniów klas trzecich gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.

        Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

   

 • Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka

 • ,,Zobaczysz krwistej łuny źdźbło!”

  ,,Zobaczysz krwistej łuny źdźbło!”
  Obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości w Torzymiu

          Święta państwowe, upamiętniające znaczące wydarzenia dla naszego kraju, obchodzone są zawsze bardzo uroczyście. Jedną z takich doniosłych uroczystości jest każdorazowa rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcąc w sposób szczególny upamiętnić tak ważne wydarzenie dla losów naszego kraju, w torzymskim gimnazjum organizowane są akademie.

          Ich treść ma przede wszystkim oddziaływać na postawę uczniów, kształtując  takie wartości jak: patriotyzm, szacunek do symboli narodowych, pamięć o dokonaniach naszych przodków, wyzwalanie inicjatywy, kształtowanie dumy narodowej.             

          W związku z organizacją doniosłej uroczystości 7 listopada 2014 roku w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, podobnie jak co roku zapraszani są czołowi przedstawiciele samorządu gminnego, dyrektorzy poszczególnych zakładów pracy  w Torzymiu oraz osoby wspierające prace na rzecz miejscowej szkoły.
          Hasłem uroczystości, ,, Zobaczysz krwistej łuny źdźbło!”, uczczono pamięć Tych Polaków, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju oraz wszystkich pokoleń naszych rodaków, którym nie dane było żyć w wolnej Polsce. 
          Młodzież recytowała fragmenty ,,Reduty Ordona” A. Mickiewicza, ,,Nocy listopadowej” S. Wyspiańskiego, ,,Przed snem” T. Gajcego, ,,Pana Wołodyjowskiego” J. Kaczmarskiego, ,,Rozmarynu” S. Balińskiego.
  Zaprezentowano następujące pieśni: „Wolność”, „O mój rozmarynie”, „Taki kraj”, „Płonie ognisko”.
          Dopełnieniem widowiska było wystąpienie  młodych aktorów, w  strojach  historycznych  z  minionych epok.     
          11 listopada 2014 roku w Dzień Święta Niepodległości, wystąpienie  młodzieży z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu zaprezentowano społeczności Torzymia.
             Spektakl odbył się w Kościele Parafialnym w Torzymiu. Całość widowiska uwydatniona została przez wspaniałą akustykę Kościoła.    
             Organizatorkami dwudniowego przedsięwzięcia były Panie: Danuta Czapnik, Joanna Pawlak – Kopeć oraz Grażyna Olejarz, dbające o oprawę muzyczną wystąpienia, układ treści spektaklu oraz zgodność historyczną scenariusza.
              Wspólne wystąpienie mogło się odbyć dzięki pomocy ks. Proboszcza Sławomira Marciniaka i  ks. Wikariusza Sebastiana oraz fachowemu, technicznemu wsparciu ze strony Dyrektora Torzymskiego Ośrodka Kultury – Pana Andrzeja Kuchnio i pracownika TOK –u  -  Pana Krzysztofa Pospiesznego.
   

                                                                                             Joanna Pawlak - Kopeć
                                                                                             Danuta Czapnik

 • Gimnazjaliści podczas Święta Gmin: "Torzym-Kolkwitz. Spotkanie jubileuszowe"

  W czasie gminnego święta legendę o Torzymiu zaprezentowali uczniowie: Zuzanna Moręgiel, Oliwia Trot, Klaudia Zora, Elżbieta Kopeć, Natalia Woźniak, Emilia Woźniak, Dominika Domagała, Elżbieta Bobryk, Aleksandra Świdurska, Agata Maciejewska, Paweł Mielczarek, Michał Barciński oraz Krzysztof Krajewski. Gimnazjalistówprzygotowały do występu: Ludmiła Jaraczewska, Beata Konieczna, Mirella Kalwa.

      Więcej zdjęć w galerii!

   

  https://gimtorzym.edupage.org/album/

 • Gimnazjum w Torzymiu awansuje w ogólnej klasyfikacji Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

 • Obóz integracyjny 2014- zdjęcia

  Obóz integracyjny  klas pierwszych 1-2 września 2014r. w Myśliborzu.
  Klasa 1 a wychowawca: Joanna Pawlak- Kopeć
  Klasa 1 b wychowawca: Irena Pecuch
  Klasa 1 s wychowawca: Grzegorz Olszowski

   

  http://gimtorzym.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=85

 • CZAS PRACY GIMNAZJUM - KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

 • Wycieczka szkolna Praga-Wiedeń-Morawski Kras

  W dniach 8-10.05.2014 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w zagranicznej wycieczce szkolnej na trasie Praga-Wiedeń-Morawski Kras. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży Mega Tours Mariusz Grabowy w Zielonej Górze. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów z klas I-III oraz 5 opiekunów: Urszula Niekrasz, Małgorzata Dąbrowska, Dorota Krajewska, Irena Pecuch i Władysław Bobowski. Pilotem wycieczki był Jacek Zuchantke.

   

  Celem trzydniowej wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat krajów europejskich: Czech i Austrii oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych. Uczniowie zwiedzili dwie europejskie stolice oraz jaskinie rzeki Punkvy w Morawskim Krasie. Oto krótki opis poszczególnych dni.

   

  Dzień 1.

  Z Torzymia wyjechaliśmy o 5 rano. Po kilku godzinach jazdy byliśmy w Pradze, która powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Kilkugodzinny spacer po Pradze dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca czeskiej stolicy: Klasztor na Strahowie, Kościół Matki Boskiej z Loreto, Katedrę Św. Wita, Zamek Praski Hradczany z obowiązkową zmianą warty, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i pięknym zegarem astronomicznym Orloj. Niektórzy na obiad zjedli knedliczki lub pieczony ser, a niektórzy pizzę lub hamburgera. Zwiedzanie zakończylismy na słynnym Moście Karola. Każdy dotknął figury Jana Nepomucena, aby tu jeszcze kiedyś wrócić.

  Po dniu pełnym wrażeń czekał na nas nocleg w pieknym hotelu w Zastavce u Brna. Po kolacji nikt jednak nie czuł się zmęczony, chociaż następnego dnia czekało nas także wiele zwiedzania.

   

  Dzień 2.

  Wiedeń - stolica Austrii - również przywitała nas słońcem, w którym pieknie prezentowały się ogrody wpisanego na listę UNESCO pałacu Schönbrunn, od którego rozpoczęliśmy zwiedzanie. Długi spacer po ogrodach, wspólne zdjęcia i podziwianie Glorietty, poprzedziły zwiedzanie pałacu. Każdy uczestnik zaopatrzony w przewodnik multimedialny zobaczył 29 komnat pałacowych, które naprawdę robią wrażenie. Po letniej rezydencji Habsburgów przyszedł czas na rezydencję zimową - Hofburg. W drodze na Hofburg zobaczyliśmy jeszcze kilka ważnych zabytków Wiednia, wśród których najbardziej podobał nam się budynek Parlamentu i Opery Wiedeńskiej. Wszystkie informacje na temat pałacu cesarskiego przebiła wiadomośc, że konie z Hiszpańskiej Szkoły Jazdy mają coroczny wyjazdowy urlop w góry i pałacowe solarium. Spacer ulicami Starego Miasta zakończyliśmy pod katedrą św. Szczepana. Tam też spotkaliśmy się z byłą uczennicą Anią Maksymczak, która teraz studiuje język niemiecki w Wiedniu. Był czas na kawę i tort Sachera, a potem napięcie już tylko rosło, bowiem popołudnie spędziliśmy w jednym z największych europejskich parków rozrywki – Prater. Jednak to nie Riesenrad, symbol Wiednia, okazał się najbardziej obleganym miejscem na Praterze. Wybieraliśmy najróżniejsze ekstremalne atrakcje i naprawdę dobrze się bawiliśmy. Zmęczeni, ale naprawdę pełni wrażeń z Wiednia "nad pięknym, modrym Dunajem" wracaliśmy do Zastavki u Brna, aby trochę odpocząć przed dniem trzecim, ostatnim.

   

  Dzień 3.

  Dzień trzeci spędziliśmy w czeskich górach. Morawski Kras to jeden z najpiękniejszych regionów krasowych w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń. My zwiedziliśmy jaskinie Punkevni. Mieliśmy też spływ łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna Przepaści Macochy. Wszystkim bardzo się podobało. Był też czas na spacery, zakup pamiątek i zdjęcia, bo pogoda znowu nam sprzyjała.

  W drodze powrotnej mieliśmy czas na zakupy w centrum handlowym w Czechach. W domu mieliśmy być około godziny 22, jednak czekała nas jeszcze jedna "atrakcja". Niestety, zaraz po przekroczeniu granicy czesko-polskiej mieliśmy awarię autokaru. Musieliśmy przejść kilka kilometrów na pieszo aż do Kamiennej Góry, gdzie czekaliśmy na autokar zastępczy. Tym razem pogoda nam nie sprzyjała, było zimna i deszczowo, na szczęście humory poprawiła nam pizza i gorąca czekolada. Wróciliśmy do Torzymia około godziny 3 nad ranem zmęczeni, ale naprawdę zadowoleni. Trzy dni dostarczyły nam wielu wrażeń i z pewnością jeszcze długo będziemy wspominać naszą wycieczkę do Wiednia.

 • PODSUMOWANIE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Uczniowie klas pierwszych: Czesław Guźniczak, Olga Miakisz, Anna Nicałek, Karolina Nowak, Paulina Wasilewska, Oliwa Bąk, Karolina Kościuk, Natalia Dąbrowska, Monika Reniec, Wiktoria Jurgiewicz, Jolanta Gosławska, Magdalena Hochenzy,  Eliza Cierech, Karolina Piaseczna, Oliwia Deka i Wiktoria Mordalska – dokonali podsumowania projektów edukacyjnych, które realizowali pod opieką pani Beaty Koniecznej.

      Projekty zatytułowane: „Fraszki dawniej i dziś”, „Przeciw smutkom, cóż pocznę” oraz „Miłość niejedno ma imię” realizowane były od marca do końca maja 2014 r. Zachęcały uczniów do samodzielnego pogłębiania wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego i kształcenia umiejętności dostrzegania uniwersalnych wartości wpisanych w dzieła sztuki.

      Zwieńczeniem projektów były, przygotowane przez uczniów, albumy, dotyczące współczesnych fraszkopisarzy, trenów Jana Kochanowskiego i Władysława Broniewskiego, wierszy o tematyce miłosnej oraz ilustracje do wybranych fraszek Jana Kochanowskiego.  

      Uczniowie samodzielnie zaprojektowali okładki do albumów, wybrali motta oraz wykonali ilustracje. Zadbali również o poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną tekstów.

  Powstały przepiękne prace, które podziwiać można na wystawie w gabinecie nr 11.

      W podsumowaniu pracy uczniów uczestniczyła pani wicedyrektor, Ilona Wojciechowska, która nie szczędziła pochwał uczniom i gratulowała oryginalnych pomysłów.

   

   

       Beata Konieczna

 • DYKTANDO GIMNAZJALNE

      7 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole, jak co roku, Dyktando Gimnazjalne pod hasłem „Święty Jan Paweł II”. Tekst  nawiązywał do uroczystości kanonizacyjnej naszego wybitnego rodaka.

      Celem dyktanda było zgłębienie zasad pisowni w języku polskim oraz szerzenie szacunku do języka polskiego poprzez podnoszenie poziomu ortografii wśród  młodzieży.

      Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica klasy III b, Małgorzata Pawlus. Wicemistrzem została Aleksandra Świdurska, uczennica klasy II d.

       Dyktando wyłoniło również mistrzów klasowych:

  klasa I a – Paweł Mielczarek

  klasa I b – Anna Nicałek

  klasa I c – Elżbieta Kopeć

  klasa II a – Julia Kasprzak - Wysocka

  klasa II b – Dawid Rogalski

  klasa II c – Maciej Czerniak

  klasa  II d – Mateusz Smolarczyk

  klasa III a – Michał Zahoreńko

  klasa III b - Patrycja Błajda

  klasa III c – Joanna Mielcarek

  klasa III d – Kornelia Kowalska

  klasa III e - Laura Żeleźniak

  Fundatorem nagród dla uczestników dyktanda była Rada Rodziców.

   

          Beata Konieczna

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CIEKAWE DOŚWIADCZENIA FIZYCZNE”

       Grupa projektowa w składzie: Radosław Barłowski, Michał Szczepaniak, Bartek Straszkiewicz, Jan Jurgiewicz, Rafał Wiernowolski. Dawid Wiliński, Adrian Świca, Dominik Ratajczak, Andżelika Bąk, Małgorzata Sawiak, Dawid Rogalski, Mateusz Pęczkowski, Patryk Jasielski, pod opieką pani Doroty Krajewskiej, podsumowała projekt pt. „Ciekawe doświadczenia fizyczne”. Projekt realizowany był od lutego do czerwca tego roku szkolnego (2013-2014) i miał zachęcić uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez zabawę i doświadczenia. Na pierwszym spotkaniu zgromadzili się chętni, którzy zawiązali grupę projektową. Była to dość duża liczba uczniów. Utworzyli  oni  dwu i trzy osobowe zespoły, które wybrały tematy doświadczeń, następnie zgłębiały wiedzę teoretyczną dotyczącą wybranych zagadnień i przygotowywały się do ich przedstawienia na forum szkoły.

  A oto co przygotowaliśmy:

  - Dawid, Mateusz i Patryk przygotowali specjalną recepturę do robienia wielkich baniek mydlanych,

  - Małgosia i Ania przygotowały model poduszkowca,

  - Adrian i Dominik ptaszka, który pozornie w nienaturalny sposób zawisł na ostrzu wykałaczki,

  - Rafał i Damian na balonie objaśniali zasadę stawiania baniek,

  - Jasiu i Bartek przygotowali prototyp silnika elektrycznego,

  - Radek i Michał piękny model wulkanu, z którego wydobywała się lawa.

       Na jednym ze spotkań naszego zespołu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani dyrektor Ilona Wojciechowska. Spotkanie to było naszą próbą generalną przed wystąpieniem przed naszymi kolegami i koleżankami. Od naszego gościa usłyszeliśmy wiele pochwał i ciepłych słów, które zachęcały nas do dalszej pracy.

       Podsumowanie miało miejsce w holu naszej szkoły, gdzie na jednej z przerw prezentowaliśmy efekty naszej pracy, które mamy nadzieję,  choć w małym stopniu zachęciły innych do pogłębiania wiedzy przyrodniczej i pokazały, że uczyć można się również przez dobrą zabawę (oraz w miłym towarzystwie J).

  Dorota Krajewska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
  ul. Reymonta 6
 • 068 3413122

Galeria zdjęć