• Wykaz wychowawców 2015/2016

 • NAUCZYCIELE GIMNAZJUM IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W TORZYMIU

   

   

   

 • Masz problem? Daj sobie pomóc. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli!

  116 111

  pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Eksperci pomagają też rodzicom i nauczycielom pod numerem 800 100 100.

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje realizuje zadanie publiczne pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

  W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).

  116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

  Przypominamy, że od 1 lipca działa też Wakacyjny Telefon Zaufania dla Młodzieży507 832 741! Swoje problemy mogą tam zgłosić również dorośli, pracujący na co dzień z młodymi ludźmi. Telefon jest czynny codziennie (do 31 sierpnia),

  w godz. 19-21.

  Departament Informacji i Promocji / Ministerstwo Edukacji Narodowej

 • Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego

       Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie geografią, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

        W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Poznajmy Ziemię”. Obejmował zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym, procesami i zjawiskami w nim zachodzącymi. W rywalizacji wzięło udział 30 uczniów.

  Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce – Maciej Czerniak kl. III C

  II miejsce – Oliwia Trot kl. III B

  III miejsce – Nikola Pelczarska kl. III D

      Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.

  Gratuluję i zachęcam do udziału w następnym roku szkolnym.

 • Podsumowanie szkolnego programu edukacji recyklingowej

       Aby zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów, rozwijać wrażliwość ekologiczną
   i ekonawyki, od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dotyczący zbiórki makulatury i butelek PET.

       Jest to elementem edukacyjny, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów.  W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 945 kg makulatury
   i 1230 butelek.

       Najbardziej zaangażowani uczniowie  zostali uhonorowani nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców.

    Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

 • Mistrz Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

        20 maja 2015r.  już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs z wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą  rozwiązując test składający się z 20 zadań. 

      W wyniku rywalizacji został wyłoniony Mistrz Nauk Matematyczno- Przyrodniczych Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, został nim Jakub Mielczarek uczeń klasy 3a

   Mistrzami poszczególnych klas zostali:

  1a - Klaudia Michalewicz

  1b - Jan Abramowicz, Aleksandra Zahoreńko, Wojciech Majewski

  1c - Łukasz Wójcik

  2a -Magdalena Hochenzy, Paweł Mielczarek

  2b - Olga Miakisz

  2c -Wiktoria Mordalska

  3b -Dawid Rogalski

  3c- Katarzyna Bugaj

  3d- Nikola Pelczarska

  Nagrody ufundowała Rada Rodziców- dziękujemy.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 • 1 CZERWCA 2015 - DZIEŃ DZIECKA

  Dzień Dziecka ma swoje prawa… nawet w gimnazjum. To czas powrotu do dzieciństwa i beztroskiej zabawy. W tym roku ten dzień zintegrował wszystkich, którzy lubią taniec i śpiew. Chętni wzięli udział w konkursie karaoke, w którym nagrodą były cukierki – krówki (prym wiedli chłopcy z klas trzecich) oraz w zabawach tanecznych. Dodatkową atrakcję stanowiła wspólnie odtańczona „belgijka” oraz balony wypełnione cukierkami, wypuszczone przez Samorząd Uczniowski.

  Okazało się, że zabawy łączą pokolenia, a szkolny dziedziniec może być doskonałym placem zabaw dla uczniów i nauczycieli.

  Drugą część imprezy stanowił grill na świeżym powietrzu. Smakowite kiełbaski, ufundowane przez Pana Dyrektora, upiekli Panowie: Adam Bąk i Andrzej Kopeć – szkolni woźni ( nie tacy znowu groźni).

  Za pieczywo dziękujemy właścicielom piekarni „Gama” w Torzymiu.

  Organizatorom wspólnej zabawy – Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunkom SU, Paniom: Honoracie Aftyce i Beacie Koniecznej a także sponsorom słodkiego poczęstunku i grilla serdecznie dziękujemy.

                 W imieniu SU - Beata Konieczna

  Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka w galerii.

 • DYKTANDO GIMNAZJALNE

      6 maja 2015 r. odbyło się w naszej szkole, jak co roku, Dyktando Gimnazjalne. Tekst dyktanda nawiązywał do patronów roku 2015 – św. Jana Pawła II i Jana Długosza.

      Celem dyktanda było zgłębienie zasad pisowni w języku polskim oraz szerzenie szacunku do języka polskiego poprzez podnoszenie poziomu ortografii wśród  młodzieży.

      Tytuł Mistrza Ortografii zdobył uczeń klasy I b, Wojciech Majewski. Wicemistrzem została Elżbieta Kopeć, uczennica klasy II c.  

       Dyktando wyłoniło również mistrzów klasowych:

  klasa I a – Oliwia Kowalczyk

  klasa I b – Aleksandra Zahoreńko

  klasa I s – Natalia Maksimowicz

  klasa II a – Marta Szyszyło

  klasa II b – Anna Nicałek

  klasa II c –  Wiktoria Mordalska

  klasa III a – Zuzanna Moręgiel

  klasa III b – Dawid Rogalski

  klasa III c – Katarzyna Bugaj

  klasa III d – Adrianna Piekarz

  Fundatorem nagród dla uczestników dyktanda była Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy.

   

          Beata Konieczna

 • KOMUNIKAT DLA KLAS III

  KOMUNIKAT DLA KLAS III

  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w sprawie odbioru kart zdrowia.

   

   

  Karty zdrowia ucznia będą wydawane w klasach przez pielęgniarkę szkolną Panią Irenę Maksymczak w dniach 15 -19. 06.2015. Karta jest bardzo ważnym dokumentem, świadczącym o rozwoju ucznia w okresie nauki szkolnej.

  Składa się ją do wybranej szkoły I wyboru, po ogłoszeniu wyników wraz z oryginałem świadectwa ukończenia gimnazjum.

 • GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO DWA II MIEJSCA W POWIATOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SULĘCINIE

       W poniedziałek 13 kwietnia gimnazjaliści i gimnazjalistki z Torzymia uczestniczyli w Sulęcinie na Winnej Górze w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trasa liczyła ok. 800m i przebiegała wokół stadionu i w lesie przy stadionie. W biegu dziewcząt Nasze gimnazjum reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) klasa 3A, Martyna Zwolińska (klasa 1 sportowa), Natalia Wożniak (klasa 3A), Paulina Łukacz (klasa 1 sportowa), Weronika Młyńczak (klasa 1A), Wiktoria Codogni (klasa 2C), Zuzanna Osiadacz (klasa 1A), Nikola Pelczarska (klasa 3D), Iga Żeleźniak (klasa 1B), Monika Reniec (klasa 2B) oraz Magda Zając i Wiktoria Jurgiewicz (rezerwowe). Dziewczyny biegły bardzo ambitnie ale uległy gimnazjalistkom z Sulęcina i zajęły ostatecznie II miejsce w powiecie. Gratulujemy !!!

       W kategorii chłopców Nasze gimnazjum reprezentowali: Maciej Czerniak (kapitan) klasa 3C, Jacek Oleś (1 klasa sportowa), Mateusz Pawlus (1 klasa sportowa), Łukasz Wójcik (1 klasa sportowa), Dawid Żurawiński (1 klasa sportowa), Michał Kukurudz (klasa 1B), Daniel Bakowicz (klasa 2C), Bartek Straszkiewicz (klasa 3B), Dawid Chwalik (klasa 2B), Paweł Mizak (klasa 3D) oraz Jan Jurgiewicz (rezerwowy). Gimnazjaliści poważnie i z dużą determinacją podeszli do rywalizacji, ale sił wystarczyło żeby zająć II miejsce w powiecie. Gratulujemy!!!

 • GIMNAZJUM TORZYM AWANSOWAŁO DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

       W poniedziałek 7 maja w Zespole Szkół w Krzeszycach odbył się Turniej Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Powiatu Sulęcińskiego. Gimnazjum Torzym reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) oraz Martyna Zwolińska, Oliwia Deka, Wiktoria Codogni, Weronika Zawisza, Dagmara Patelska, Karolina Pietruszewska, Iga Żeleźniak, Natalia Maksimowicz, Emilia Woźniak, Małgorzata Sawiak. Gimnazjalistki z Torzymia pragną podziękować Dyrekcji Gimnazjum w Sulęcinie za udostępnienie darmowego transportu na i z zawodów w Krzeszycach J. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.30 i trwały do godz. 12.00. Dziewczyny profesjonalnie podeszły do gry i uwag trenera, zostawiły na boisku dużo  zdrowia i potu. Ich gra, współpraca i wywiązywanie się z taktycznie nakreślonego planu zaowocowało zajęciem II miejsca w powiecie, czym zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Na szczególne wyróznienie zasługuje Katarzyna Mularska, która strzeliła wszystkie bramki dla torzymskiego zespołu zachowując zimną krew i trzeźwy umysł w wykańczaniu akcji. Dużo pochwał należy także kierować do Oliwii Deki, która była „mózgiem” całego zespołu – „dzieliła i rozdawała piłki” swoim koleżkom. Brawo dziewczyny !!!

 • GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO XIV MIEJSCE W FINALE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

      28 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. Na liście startowej było 18 drużyn z całego województwa lubuskiego (mistrzów i wicemistrzów swoich powiatów). Wśród zawodników znalazło się 6 uczniów z rankingiem FIDE. Tempo gry ustalone było na P’15 min. Zawody były rozegrane systemem szwajcarskim – 7 rund. Gimnazjum Torzym reprezentowali: Jakub Mielczarek (szachownica nr 1), Mariusz Majewski (szachownica nr 2), Jan Abramowicz (szachownica nr 3) i Iga Żeleźniak (szachownica nr 4). Po 7 rundach gimnazjaliści z Torzymia zajęli 14 miejsce spośród wszystkich gimnazjów województwa lubuskiego. Gratulujemy !!!

   

 • Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

   

  „Wielki Dzień!”

   

  Polska jest krajem o bogatej przeszłości. W toku minionych dziejów nasze państwo było teatrem wielu wojen, powstań, rodzimych waśni, jak również dokonań na rzecz budowy demokracji, pomnażania osiągnięć w dziedzinie nauki i kultury. Z tymi wydarzeniami związane są losy naszych przodków, którzy tworzyli historię naszego narodu.

  Pamiętając o kolejnej 224 ważnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu 29 kwietnia 2015 r. zorganizowano uroczystą akademię, na której przywołano brzemienne dla przyszłości Rzeczypospolitej chwile, gdy powstawała– druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza, będąca widocznym znakiem siły narodu polskiego.

   

  Uroczystość gimnazjalną swoją obecnością uświetnili goście w osobach Pani Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu - Wiesławy Bugały oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Gimnazjum w Torzymiu - Pani Bogumiły Michalewicz.

  Młodzież gimnazjalna zaprezentowała inscenizację, ukazującą moment uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oprawę inscenizacji uświetnił występ młodzieży w strojach historycznych z XVIII w.

  Utwory muzyczne wykonali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Torzymiu pod kierownictwem Pani Grażyny Olejarz.

  Uroczystą akademię przygotowały Panie: Czapnik Danuta oraz Joanna Pawlak- Kopeć.

   

   

  Joanna Pawlak- Kopeć

   

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY „IGRZYSKA GIMNAZJALNE”

      Od wielu lat w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów, lecz młodzież naszej szkoły udowodniła, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, aby wspólnie bawić się w „Igrzyskach Gimnazjalnych”.

      Program imprezy został opracowany przez  Samorząd Uczniowski oraz opiekunów SU – p. Honoratę Aftykę i p. Beatę Konieczną.

     Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach: „wiosenne karaoke”, rzut „byle czym”, „konny tor przeszkód”, „popychanka na deskorolce” i „zabawna uwaga do dziennika”.

     „Igrzyska Gimnazjalne” wygrała drużyna klasy II B w składzie: Oliwia Bąk, Natalia Dąbrowska i Filip Ostrowski. Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy III D – Karolina Witkowska, Angelika Woźniak, Paweł Mizak, a trzecie – drużyna klasy I A- Zuzanna Osiadacz, Bartosz Łopato, Mateusz Oleszczyk.              .

      Zwycięzcy otrzymali torby słodyczy dla swoich klas, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy.

   

     Beata Konieczna

     Honorata Aftyka

 • LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY

  LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY „CZYTAM – ROZUMIEM”

        16 stycznia 2015r. w Zespole Szkół w Kowalowie odbył się, w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy, konkurs "Czytam - Rozumiem", w którym wzięła udział drużyna naszego gimnazjum.

      Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem na poziomie dosłownym i przenośnym, umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz kształtowanie postawy kompetentnego i świadomego odbiorcy tekstu literackiego.

   Tytuły laureatek konkursu otrzymały uczennice: Oliwia Trot, Agata Maciejewska i Anna Nicałek.

   

  LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY „PODRÓŻE PO LEKTURZE”- V edycja

       

      14 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Górzycy odbył się konkurs tematyczny z języka polskiego  „Podróże po lekturze” w ramach LGPW.

     Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wdrażanie młodzieży do samodzielnego wyszukiwania i zastosowania informacji z różnych źródeł, uwrażliwienie na piękno słowa pisanego.  

     W konkursie wzięło udział troje uczniów naszego gimnazjum: Anna Dziewierz, Marta Szyszyło oraz Paweł Mielczarek.

      Tytuł finalisty konkursu „Podróże po lekturze” otrzymał Paweł Mielczarek, a drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce.

   

   

  GRATULUJEMY!

   

   

 • Aktualizacja danych

  20.03.2015 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • KOMUNIKAT DYREKTORA

  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

  w sprawie: rekrutacji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016

   

  1. Rekrutacja kandydatów do trzyletnich liceów ogólnokształcących, czteroletnich techników oraz trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych zostanie przeprowadzona w terminie do 07 lipca 2015 roku, w tym:
   1. składanie podań do wybranej przez kandydata szkoły od 11 do 22 maja 2015 roku;
   2. przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych (w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów dwujęzycznych w publicznych liceach ogólnokształcących) – od 12 maja do 30 czerwca 2015;
   3. przeprowadzenie próby sprawności fizycznej (w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych sportowych szkół ponadgimnazjalnych i oddziałów sportowych w szkołach ponadgimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwa sportowego) – od 11 maja do 30 czerwca 2015 r;
   4. składanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego – do 30 czerwca 2015 r;
   5. ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 2 lipca 2015 roku o godz. 12.00;
   6. potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w wybranej szkole – do 6 lipca 2015 roku do godz. 12.00;
   7. ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych – 7 lipca 2015 roku o godz. 12.00.
  2. Liczbę punktów możliwych do uzyskania przez kandydata do klasy pierwszej szkół

  ponadgimnazjalnych wymienionych w p. 1  w postępowaniu rekrutacyjnym ustala się na 200, w tym:

  1) za wyniki egzaminu gimnazjalnego - maksymalnie 100 punktów;

  2) za ocenę z języka polskiego –maksymalnie 17 punktów;

  3) za oceny z trzech zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę łącznie – maksymalnie 48  punktów: po 16 punktów za każde zajęcia edukacyjne; w przypadku języka obcego ocena z obowiązkowego języka obcego ujętego w szkolnym planie nauczania;

  4) za osiągnięcia kandydata, w tym za szczególne osiągnięcia kandydata wymienione na  świadectwie ukończenia gimnazjum – maksymalnie 35 punktów w tym:

           a) za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem: 10 punktów,

           b) maksymalnie 20 punktów:

    - za uzyskanie tytułu finalisty– 15 punktów, a za uzyskanie dwóch i więcej tytułów       

         finalisty -20 punktów, w konkursach  przedmiotowych na ostatnim szczeblu

         organizowanych i współorganizowanych przez kuratorów oświaty zgodnie

         z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 28 stycznia 2002   

         roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów

        i olimpiad (Dz. U. z 2002 roku Nr 13, poz. 125 oraz z 2009 r. Nr 126, poz. 1041),

    - maksymalnie 10 punktów:  za uzyskanie tytułu laureata - 7 punktów

       za uzyskanie tytułu finalisty– 4 punkty, w konkursach organizowanych przez         

         kuratorów  oświaty, na ostatnim szczeblu: Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs  

         Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”, Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy   

         żołnierza i dzieje oręża polskiego”, „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, VII

         Konkurs Biblijny, Konkurs Wiedzy o Sztuce w kategoriach „Muzyka” i „Plastyka”,     

         XXXIII Lubuski Konkurs Przyrodniczy, Konkurs Fizyczny PTF „Świat polskiej

         fizyki”, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej, Lubuska

         Gimnazjalna Platforma Wiedzy, Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o czasach i osobie

         Karola Wojtyły –Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum „Papież Słowianin”,     

         Ogólnopolski konkurs tematyczny „Losy Bliskich i Losy Dalekich –życie Polaków  

         w latach 1914-1989”, „Ogólnopolska Olimpiada „Myśli Jana Pawła II”, VII  

        Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Filmie „Zmagania z X Muzą”, „Czytanie Warte

        Zachodu”, Wojewódzki Konkurs z Języka Francuskiego, Ogólnopolski„Konkurs

        Ojczyzny Polszczyzny”, Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Licz się ze słowami”,

        Konkurs Matematyczny „Policz się z matematyką”, Konkurs Fizyczny „Niuton Nie

                  Pyton”, XIII Konkurs Fizyczny „Komunikacja”.

         c) maksymalnie 5 punktów:

         - za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie  

            wolontariatu, lub środowiska szkolnego –3 punkty,

         - za osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu

            wojewódzkim, niewymienionych w lit. b – 5 punktów,

         - za osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu

            powiatowym, niewymienionych w lit. b – 3 punkty.

           3. W postępowaniu rekrutacyjnym obowiązywać będzie następujący system przeliczania

   ocen, o których mowa w pkt 2 ust. 2 i 3  na punkty:

     1) z języka polskiego:

  a) celujący – 17 punktów,

  b) bardzo dobry – 15 punktów,

  c) dobry – 10 punktów,

  d) dostateczny – 3 punkty;

     2) z trzech wybranych zajęć edukacyjnych:

  a) celujący – 16 punktów,

  b) bardzo dobry – 14 punktów,

  c) dobry – 10 punktów,

  d) dostateczny – 3 punkty.

     3) Liczbę punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego ustala się mnożąc sumę punktów

      procentowych uzyskanych we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego wpisanych   

      w zaświadczeniu okręgowej komisji egzaminacyjnej przez wskaźnik 0,2 (wynik  

      zaokrągla się do pełnych punktów, w ten sposób, że mniej niż 0,5 punktu pomija się, a

      od 0,5 punktu zaokrągla się do pełnego punktu). Wyniki części trzeciej egzaminu  

      gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym (język obcy nowożytny) nie są brane pod   

      uwagę.

  4. Przez konkursy wymienione w ust. 4 lit. b,  tiret pierwsze należy również rozumieć ich     

      poprzednie edycje.

  5. Za egzamin gimnazjalny przeprowadzony przed 2012 rokiem przyznawana jest łączna

      liczba punktów wpisanych w zaświadczeniu okręgowej komisji egzaminacyjnej, za część     

      humanistyczną i część matematyczno-przyrodniczą.

  6. Przez konkursy wymienione w ust. 2 pkt 4 lit. b, tiret drugie należy również rozumieć ich 

      poprzednie edycje.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
  ul. Reymonta 6
 • 068 3413122

Galeria zdjęć