• Świetne wyniki w "Matematyce bez granic"

• W dniach 5.03 i 12.03 2024 klasy 7a, 6a i 6b wzięły udział w finale międzynarodowego międzyklasowego konkursu „ Matematyka bez granic” organizowanego pod auspicjami Rady Europy. Wcześniej uczniowie podczas eliminacji i etapów próbnych ćwiczyli umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość i wyobraźnię, zdolności językowe i plastyczne. Ta praca opłaciła się i zaowocowała świetnymi wynikami :

Klasa 6b :

6 miejsce w kraju ( na 239 rywalizujących  klas) i  4 miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim (na  72 klasy).

Klasa 6a :

9 miejsce w kraju ( na 239 klas) i 7 miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim ( 72 klasy brały udział w rywalizacji).

Klasa 7a :

15 miejsce w kraju ( na 64 klasy) i 7 miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim ( 13 klas brało udział w rywalizacji).

Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz nauczycielowi matematyki, pani Edycie Borkowskiej, która przygotowała uczniów do konkursu :))

• Złoty medal Poli Młyńczyk

• 11 maja nasza uczennica Pola Młyńczyk rywalizowała w 41. Biegach Ulicznych im. Henryka Witkowskiego w Dębnie. Pola po wymagającym biegu zdobyła 1 miejsce na 800m w kategorii klas 7-8. Złoty medal miała okazję przyjąć z rąk Pani Wandy Panfil-González-mistrzyni świata w Maratonie.

Gratulujemy.

• Sukces naszych uczniów w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku

• Uczniowie naszej szkoły Marcel Durlej, Wiktor Downar, Maciej Przybylski, Aleks Młyńczyk oraz Jakub Skrzypiński że Szkoły Podstawowej w Boczowie, na co dzień grający w UKS Torzym, wzięli udział w rozgrywkach finałowych województwa Lubuskiego o puchar Tymbarku w Ośnie Lubuskim. Chłopcy zajęli IV miejsce w województwie. Podziękowania dla trenera.

• Spotkanie z Burmistrzem Ryszardem Stanulewiczem

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Burmistrzem Ryszardem Stanulewiczem. Dyrekcja szkoły oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała Panu Burmistrzowi za wieloletnią współpracę.

• WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO ŁODZI

• 19 kwietnia klasy czwarte wzięły udział w wycieczce szkolnej do Łodzi. Miasto położone w samym sercu Polski słynie z wielu zabytków, ale tym razem skupiono się na trzech ważnych miejscach.

O godzinie 9 grupy obejrzały prezentację pt. KOSMICZNE  ŚMIECI w Planetarium EC1. Dzięki temu pokazowi zobrazowany został problem pozostawiania na orbicie okołoziemskiej zużytych już satelitów, części rakiet i sond kosmicznych. Człowiek zaznacza swoją obecność już nie tylko na naszej planecie, a skutkiem tego jest stale rosnąca ilość kosmicznych śmieci. W prezentacji przedstawiono również sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Drugim etapem podróży był zrewitalizowany i rozbudowany kompleks dawnej elektrociepłowni, który stał się siedzibą instytucji kultury i nauki – EC1 Łódź. Poprzez warsztaty mierzenia odległości w kosmosie, a także interaktywne wykorzystanie dostępnych dla młodzieży sprzętów, uczestnicy wycieczki zdobywali wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i wizualnych sztuk narracyjnych: filmów, komiksów, gier wideo.

Po zjedzeniu obiadu i zakupie pamiątek przyszedł czas na Orientarium – najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Największą furorę wśród uczniów zrobił podwodny tunel, w którym mogli zatrzymać się na dłużej i obserwować rekiny, płaszczki oraz setki gatunków ryb charakterystycznych dla środowiska oceanicznego. To także możliwość przyjrzenia się rafom koralowym oraz niezwykłym okazom gąbek, ukwiałów i skorupiaków.

Kończąc wizytę w Orientarium uczestnicy wycieczki wzięli udział (jako widzowie) w kąpieli słonia Aleksandra. Wszyscy w ciszy podziwiali, jak majestatyczne zwierzę celebruje tak codzienną czynność i cieszy się z każdego wyrzuconego trąbą wodnego prysznica. Ktoś szepnął, że to takie niesprawiedliwe, że ludzie zabijali słonie dla pozyskania ich ciosów. Dobrze, że młodzież jest empatyczna i dostrzega krzywdę naszych najmniejszych braci. Oby jak najwięcej takich refleksji.

Paulina Warwas

Beata Czuczwara