• Światowy Dzień Spódnicy

          • W piątek 28 października obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Spódnicy”. Uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie - ubrali spódniczkę lub sukienkę, byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Wszystkim uczestnikom zabawy bardzo dziękujemy!

          • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

          • 11 października 2022 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas drugich i trzecich.

            Jury w składzie: p. A.Pecuch, p. E.Wieliczko oraz p. J.Zaporowska przyznało 3 równorzędne nagrody, które otrzymali: Jan Witkowski z kl.2b oraz Maja Guss i Michalina Ochotna z kl.3a.

            Wyróżnienie

            otrzymali: Hanna Drążkowska z kl.2a oraz Maja Durlej i Szymon Tołoczko z kl.3a.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

            26 października 2022 r. zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim " O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę" w Sulęcinie.

            Laureatem konkursu został Jan Witkowski z kl.2 b , a wyróżnienie otrzymały: Maja Guss oraz Michalina Ochotna z kl.3a.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Kolejne klasy na zajęciach informatyki poznają tajniki pracy drukarki 3D- budowę drukarki, wykonują pierwsze wydruki. Już niebawem rozpoczniemy drukowanie prostych pomocy naukowych przydatnych na lekcje biologii, matematyki, języka polskiego, historii i innych.

            Klasa 7b na zajęciach:

            Klasa 5a podczas drukowania:

            Klasa 4b rozpoczynająca przygodę z drukarką:

            Klasy I-III dzięki konstruowaniu różnorodnych budowli, rozwijają swoje zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną. Klocki zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości  wspomagają rozwój logicznego myślenia u dzieci.

            Również podczas zajęć świetlicowych za pomocą zabawy z klockami edukacyjnymi KORBO, dzieci trenują kompetencje poznawcze.

            Klasa ósma zgłębia tajniki robotyki składając roboty edukacyjne Q-SCOUT i sterując nimi, wprowadzając je w ruch (filmiki na facebooku szkolnym).

            Na zajęciach rozwijających zainteresowania młodzi przyrodnicy mikroskopowali min. sprzętem zakupionym przez szkołę w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

          • „Przywróćmy Pamięć” Pamięci Tych, którzy odeszli

          •  „ Przywróćmy Pamięć”  

                                                                   Pamięci Tych, którzy odeszli                                                          

             Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte

             w Torzymiu na Cmentarz Komunalny oraz Cmentarz żydowski  w Torzymiu

             

                           Jesień. Natura przygasa. Kończy się czas życia i zaczyna czas przemijania. Zbliżający się miesiąc listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Udajemy się wówczas na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas.

                          Od wielu  lat, w ramach realizowanego programu „Przywróćmy Pamięć”, odwiedzamy  groby ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny, którzy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Torzymiu.  Należą do nich między innymi:  Pan Walenty Szymaniak, były więzień obozu Auschwitz-Birkenau  w czasie niemieckiej okupacji, Pani Władysława Karbownik, miejscowa poetka, która w lutym 1940 roku wraz z rodziną została wywieziona w głąb  Związku Radzieckiego oraz Pani Maria Syrocińska, niestrudzona organizatorka  oświaty w naszej miejscowości  po zakończeniu II wojny światowej.     

                           Sprawujemy również opiekę nad zdewastowanymi grobami na opuszczonym Kirkucie  żydowskim. Niestety obraz ukazany na zdjęciach przedstawia przykry widok. Zniszczone macewy, które przyroda powoli przyjmuje do swego jestestwa. Położonym kamieniem na steli nagrobnej zaznaczamy pamięć o naszych braciach z wyznania mojżeszowego.       

                          Możliwe, że wzbudza to pewne wątpliwości, że chrześcijanie modlą się na cmentarzu innego wyznania. Sądzimy jednak, iż najważniejszą sprawą jest dbanie o pamięć każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, czy

             religię. Staramy się być wierni takim wartościom, jak tolerancja i akceptacja drugiego człowieka pomimo jego odmiennego wyznania. Przykład czerpiemy od największego autorytetu naszych czasów, nieżyjącego już niestety Naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.  

                  Niosąc cząstkę ciepła, zrozumienia i tolerancji, staramy się, aby pamięć o pochowanych tam ludziach, nie została zapomniana. 

                           24 października bieżącego  roku udaliśmy się na w/w. cmentarze, aby uporządkować miejsca spoczynku zmarłych, zmówić modlitwę, zapalić znicze i złożyć kwiaty  na grobach Tych, co odeszli. Powspominać.  

                           Cmentarz to miejsce, które zmusza do refleksji. To również miejsce, w którym pokazujemy, jakimi jesteśmy ludźmi. Naszą działalność zaszczepiamy wśród młodego pokolenia,  otwartego na poznawanie przeszłości naszej lokalnej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że właściwe wzorce pozostaną żywe wśród młodzieży na długi czas.    

                           Naszą pracę na cmentarzu uwieczniliśmy na zdjęciach.



                                                                                                  Danuta Czapnik, Joanna Pawlak- Kopeć

                                                                      nauczycielki historii w Szkole Podstawowej

                                                                                                            im. Bohaterów Westerplatte

                                                                                                                        w Torzymiu


          • PODSUMOWANIE PROJEKTU NATURA, SPORT I EDUKACJA SĄ TYM, CO NAS JEDNOCZY

          • Od pierwszych dni września w naszej szkole realizowany był projekt stowarzyszenia Krewni i Znajomi Królika, w którym wzięło udział 20 uczestników narodowości polskiej
            i ukraińskiej.

            Celem warsztatów była wspólna edukacja i integracja, nabycie umiejętności gry w szachy oraz w piłkę nożną i w tenisa stołowego. W toku działań prowadzone były również zajęcia relaksacyjne mindfulness na łonie natury. Podsumowaniem naszych działań był wielki turniej szachowy, w którym uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. Po trzech rundach turnieju było już wiadomo, że w finale na specjalnej szachownicy czarodziejów zmierzą się dwaj chłopcy. Po wyrównanej walce klasyfikacja przedstawiała się następująco:

            1 miejsce: FILIP SZKUDLAREK

            2 miejsce: ALAN KAROLEWSKI

            3 miejsce: ANTONI GONDEK

            Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Naszymi nieodłącznymi partnerami projektowymi są państwo Ewa i Marek Taterowie, których wspierająca postawa pozwala na realizację arcyciekawych i niecodziennych przedsięwzięć w szkole podstawowej. Z całego serca dziękujemy naszym patronom i zapraszamy do współpracy przy kolejnych działaniach :)

             

            Paulina Warwas

            Stowarzyszenie Krewni i Znajomi Królika

             

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Klasa 5a na zajęciach biologii wykonywała preparaty mikroskopowe z cebuli i obserwowała je przy użyciu mikroskopu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            W klasie 3 b uczniowie poznawali tajniki kodowania z wykorzystaniem robotów.

             

            ​​​​​​​

            Zajęcia świetlicowe to świetny czas na rozwijanie kreatywności uczniów przy użyciu KORBO klocków, tym razem z serii EDU PASTEL, ulubionej przez dziewczynki.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 28 września w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. W głosowaniu wzięło udział 338 wyborców Szkoły Podstawowej  im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu. W powszechnym, równym i tajnym głosowaniu wybrano Radę Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą rady wybrano Polę Młyńczyk, zastępcą została Laura Płonka, a sekretarzem Zuzanna Pabian.

            Gratulacje!

          • DLACZEGO ŚNIADANIE JEST TAKIE WAŻNE?

          • Drodzy uczniowie, kochani rodzice, chciałabym zwrócić waszą uwagę na bardzo ważny problem. Wielu uczniów przyznaje się, że przed wyjściem na zajęcia nie je śniadania. Co gorsza – nie przynoszą do szkoły żadnego jedzenia! Oto kilka informacji, które udowodnią Wam, jak ważną sprawą jest pamiętanie o tym posiłku.

            • Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.
            • Śniadanie jest źródłem około 25% całodziennego zapotrzebowania kalorycznego, dlatego jeśli zostanie ono pominięte dochodzi nie tylko do niezbilansowania potrzebnej energii do funkcjonowania organizmu, ale także do niedoboru składników odżywczych
            1. Brak śniadania = późne kolacje
            • Omijając śniadania, spożywamy kolejne posiłki większe, kompensując sobie stratę kalorii z pominiętego posiłku. W ten sposób w mniejszej liczbie posiłków spożywamy tyle samo kalorii. Osoby, które nie jedzą śniadań są skłonne do spożywania późnych kolacji czy przekąsek w ciągu całego dnia, co z kolei przyczynia się do nadwagi i otyłości. 

             

            1. Bez śniadania nie będziesz sportowcem!

            Nawykowe opuszczanie śniadań jest też związane ze zmniejszoną masą mięśniową u młodych ludzi . 

            Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające ze spożywania śniadań, szczególnie te dotyczące wpływu na funkcjonowanie naszego mózgu, można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że właściwie skomponowane śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia  i nie powinno być pomijane.

             

            Życzę zdrowia!

            Pedagog Jolanta Zaporowska

             

             

             

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

             

             

            #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

             

            Wystartowaliśmy!!!

            Rozpakowujemy sprzęt i działamy!

            Klasa 8a rozpakowała sprzęt Laboratoriów Przyszłości, zapoznała się z nim i przygotowała go do działania :)​​​​​​​​​​​​​

            Klasa 3b i uczniowie w świetlicy szkolnej rozwijali swoją kreatywność w zadaniach z KORBO KLOCKAMI.

            Klasa 5b na lekcji biologii pracowała z mikroskopem #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci, poznając tajniki mikroskopowania.​​​​​​​

            Klasa 6 a zapoznała się z budową i instrukcją obsługi drukarek 3D i wykonała swój pierwszy druk :) To dla nich fascynująca przygoda i doświadczenie! Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

          • Obiady szkolne

          • 12 września 2022 r. wznawia działalność stołówka szkolna.
            Stawka żywieniowa dla ucznia wynosi 7 zł.


             

            Kwota do zapłaty za obiady szkolne we wrześniu 2022 r. wynosi 105 zł
             

            Wpłaty za obiady przyjmowanie są jedynie przelewem na konto szkoły:
            90 9656 0008 2061 3158 2000 0001

             

            /tytułem: wyżywienie; miesiąc; imię i nazwisko dziecka/

             

            Termin wpłaty do 09 września 2022 r. 


            Dodatkowych informacji na temat działalności stołówki szkolnej udziela telefonicznie
            intendent szkoły- pani Jolanta Kuzyk, tel.: 693 312 121.

          • Laboratoria Przyszłości

          • #LaboratoriaPrzyszłości     #LaboratoriaPrzyszlosci 

             

            Laboratoria Przyszłości o inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

             

            Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości otrzymała dotację w wysokości 99 900,00 zł. Wydatkowaliśmy 100% przyznanych środków.

            Zakupiono następujące pomoce dydaktyczne:

            1. DRUKARKA 3D wraz z akcesoriami (w tym filamenty) – 3 zestawy
            2. GOGLE wirtualnej rzeczywistości – 8 sztuk wraz z licencją
            3.  Klocki konstrukcyjne KORBO- INŻYNIER BLOCKS- Inżynier blocks- 10 zestawów
            4. Klocki konstrukcyjne KORBO-  KODOWANIE ROZSZERZONE- 5 zestawów
            5. KORBO PLATFORMS- zestaw 100 platform z klocków KORBO w 4 kolorach
            6. KORBO ROBOT- zestaw narzędzi do kodowania dla klas I- III- 6 sztuk
            7. LAPTOP do drukarki 3D- 3 sztuki
            8. SCANER 3D Creality CR- Scan 01- umożliwiający skanowanie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni – 1 sztuka
            9. MINIKONTROLER z czujnikami służący do nauki automatyki i robotyki - 1 sztuka
            10. LUTOWNICA Z AKCESORIAMI - 1 sztuka
            11. APARAT FOTOGRAFICZNY z funkcją kamery Full HD- 1sztuka
            12. STATYW do aparatu, kamery i telefonu -1 sztuka
            13. OŚWIETLENIE STUDYJNE- -1 stuka
            14. MIKROFON KIERUNKOWY-1 sztuka
            15. MIKROPORT z akcesoriami - 1zestaw
            16. GIMBAL do aparatu i kamery -1 stuka
            17. ROBOT EDUKACYJNY Q- SCOUT z planszami i akumulatorami- 5 sztuk
            18. Komplet FARB DO DREWNA- 2 komplety
            19. MIKROSKOP z wizualizerem- 1 sztuka
            20. PEN 3D- pisak do tworzenia rysunków 3D -  1 sztuka
            21. Klocki konstrukcyjne KORBO- TECHNIX 420 – 1 zestaw

            Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych w naszej szkole (informatyka, technika, biologia, chemia, fizyka, matematyka, język polski, języki obce i inne) oraz zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów m.in. z zakresu robotyki.

            Uczniowie będą uczyć się podczas zajęć przede wszystkim kreatywności i aktywności.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            z radością informujemy, że w czwartek, 1 września 2022 r. rozpoczyna się nowy rok szkolny.

             

             O godzinie 8:00 w "małym kościółku" odbędzie się Msza Święta, na którą zapraszamy uczniów pod opieką rodziców.

             

            Uroczysty apel z okazji  rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 9:00 przed budynkiem głównym szkoły. Po uroczystym apelu uczniowie klas 1-8 spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

             

             

            Przydział sal:

            I A Magdalena Bugała A24

             I B Ewa Wieliczko A15

            II A Halina Ostrowska A31

            II B Dorota Habura A30

            III A Elżbieta Stanulewicz A29

            III B Paulina Warwas A17

            IV A Joanna Tołoczko G18

            IVB Ludmiła Jaraczewska-Domagalska G6

            V A Joanna Pawlak-Kopeć G5

            V B Nina Wentland- Młyńczyk G9

            VI A Małgorzata Kaczorowska G13

            VI B Karolina Litowczenko G10

            VII A Agnieszka Szydlik G8

            VII B Stanisław Adamowicz G3

            VIII A Danuta Czapnik G2

            VIII B Beata Konieczna G11

            VIII C Irena Pecuch G7

             

            Świetlica szkolna w sali A1 jest czynna od godz. 6:30 do godz. 15:20.

             

            Życzymy radosnego powrotu do szkoły.

             

          • Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych

          •  

            26 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych.

            Serdecznie zapraszamy. 

             

                                                                                                                    Dyrekcja szkoły

             

          • Najwyższy wynik egzaminu ósmoklasisty 2022

          • Najwyższy wynik egzaminu ósmoklasisty uzyskały w tym roku ex aequo dwie uczennice: Wiktoria Wiernowolska, klasa 8b oraz Adrianna Cios, klasa 8c. Średni wynik uczennic z trzech części egzaminu wynosi 91,33%. 

            Adrianna Cios uzyskała także tytuł Absolwenta Roku 2022.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • Karta rowerowa

          • Przypominamy, że uczniowie, którzy zdali egzamin na kartę rowerową, powinni dostarczyć podpisane zdjęcie do dnia 1 lipca 2022 roku do sekretariatu szkoły.

            Kartę rowerową odebrać będzie można również w sekretariacie szkoły w dniach 11-15 lipca 2022 r.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
      • 068 3413122 518 818 974
      • ul. Reymonta 6 66-235 Torzym Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych