• Język polski

•              Dnia 10.04.2013r. w Sulęcinie, pod patronatem starosty Sulęcińskiego, odbył się konkurs ortograficzny „O złote pióro starosty”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. Nasze gimnazjum miało reprezentantów w swojej kategorii wiekowej.  Przedstawiciele organizatorów, przy uczestnikach, oficjalnie otworzyli szczelnie zapakowane koperty z tekstem i zaczęło się! Po zakończeniu każdy z niecierpliwością czekał na werdykt, który był ogłoszony tego samego dnia. Wśród nagrodzonych znalazła się jedna z uczennic naszego gimnazjum – Kornelia Kowalska (kl. II), która zajęła drugie miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.